VI Gminny Przegląd Pieśni Biesiadnej w Giedlarowej

28 października 2018 roku w GOK w Giedlarowej odbył się „VI Gminny Przegląd Pieśni Biesiadnej”. Organizatorem Przeglądu był Gminny Ośrodek Kultury Gminy Leżajsk, a wzięło w nim udział 11 zespołów z terenu gminy:

• Zespół „Chałupczanie” z Chałupek Dębniańskich,
    – Zespół „Malina” z Malenisk,
    – Zespół „Dębnianie” z Dębna,
    – Zespół „Wierzawianie” z Wierzawic,
    – Zespół „Brzozoki” z Brzózy Królewskiej,
    – Zespół „Jagoda” ze Starego Miasta,
    – Zespół „Cantilenae” z Dębna,
    – Zespół „Kalina” z Przychojca,
    – Zespół „Folusz” z Giedlarowej,
    – Zespół „Olszynka” z Biedaczowa
    – Zespół „Piskorowiczanki” z Piskorowic.
    Swoją obecnością zaszczycili nas: Wójt Gminy Leżajsk pan Krzysztof Sobejko, Skarbnik Gminy Leżajsk pani Lucyna Bednarz, Wiceprzewodniczący Rady Gminy Leżajsk pan Dariusz Mędrek, Radni Rady Gminy Leżajsk pani Zofia Dąbek, pani Zofia Woś i pan Tadeusz Walania.
    Wszyscy artyści występujący podczas przesłuchań konkursowych zaprezentowali wysoki poziom wokalny i wizualny za co otrzymali gromkie brawa. Przegląd był nie tylko okazją do wymiany doświadczeń muzycznych, ale stworzył również możliwość do zawarcia nowych znajomości i integracji środowisk związanych z zespołami działającymi na terenie Gminy Leżajsk.
    Po wysłuchaniu wszystkich wykonawców komisja konkursowa powołana przez organizatora w składzie:
    – Marek Krauz, dyrektor GOK Gminy Leżajsk, pomysłodawca Przeglądu,
    – Lucyna Bednarz, Skarbnik Gminy Leżajsk,
    – Marcin Ehrlich – aktor i wykładowca wielu uczelni teatralnych,
    postanowiła przyznać wyróżnienia dla wszystkich zespołów biorących udział w Przeglądzie za zaangażowanie w stworzenie nowego wizerunku zespołu. Ponadto przyznano nagrody rzeczowe, które otrzymali: za I miejsce – Zespół „Malina” z Malenisk, za II miejsce Zespół „Brzozoki” z Brzózy Królewskiej oraz Zespół „Dębnianie” z Dębna, za miejsce III Zespół „Jagoda” ze Starego Miasta i „Wierzawianie” z Wierzawic. Wyróżnienia otrzymali: Zespół „Piskorowiczanki” z Piskorowic, Zespół „Folusz” z Giedlarowej i Zespół „Chałupczanie” z Chałupek Dębniańskich.
    Po zakończeniu części konkursowej odbyła się wspólna biesiada z udziałem wszystkich zespołów.
    Organizatorzy serdecznie dziękują wspaniałym zespołom biorącym udział w Przeglądzie.