Wakacje z Fundacją ARP w Brzózie Królewskiej

Dwutygodniowe zajęcia (od 16-31 sierpnia) wakacyjne organizowane przez Ośrodek Kultury w Brzózie Królewskiej dobiegły końca. Zostały zrealizowane dzięki wsparciu Fundacji ARP i służyły integracji dzieci pozostających w domach w czasie wakacji oraz dla dzieci ukraińskich zamieszkujących w  gminie Leżajsk. Uczestnicy nie zawiedli i licznie brali udział we wszystkich wydarzeniach – na wakacje zapisało się aż 70 uczestników. „Wakacje z Kulturą” rozpoczęliśmy piknikiem „Powitanie lata”, odwiedziliśmy też Ośrodek Hodowli Głuszca, Muzeum Zamek w Łańcucie i Muzeum Ziemi Leżajskiej, odbyły się warsztaty kulinarne oraz liczne zajęcia plastyczne. Zrobiliśmy ramki na wakacyjne zdjęcia, makietę miasta z kartonów, obrazki z szyszek, wykonaliśmy czapki z daszkiem i pomalowaliśmy koszulki na letnie wyprawy. Była również gra terenowa pt. „Wyprawa po skarb”. Dla każdego uczestnika nie zabrakło poczęstunku: kiełbasek z grilla, kanapek i słodkich przekąsek przygotowanych przez miejscowe KGW. Przez wszystkie dni towarzyszyły nam zabawy, animacje, gry, dobra muzyka, tańce. Nagrodą dla nas animatorów był liczny udział dzieci, ich uśmiech i niecodzienny gwar, za co dziękujemy. Dziękujemy także Fundacji Agencji Rozwoju Przemysłu za ogromne wsparcie, dzięki czemu była możliwość tak intensywnego czasu wakacyjnego dla dzieci.