Wakacje z Kulturą w Brzózie Królewskiej

W Ośrodku Kultury w Brzózie Królewskiej zakończyła się pierwsza część zajęć wakacyjnych dla dzieci. W pierwszym dniu letnich warsztatów uczestnicy malowali solą. Piękna pogoda sprzyjała również organizacji wycieczek i zabaw w plenerze. Następnego dnia odwiedziliśmy miejscową „Brzózańska Stodołę”- miejsce, w którym można było zobaczyć narzędzia i sprzęty używane dawniej w gospodarstwach.

Pan Czesław Rydzak ciekawie opowiedział o roli przedmiotów z ekspozycji. Dla wszystkich była to wyjątkowa lekcja historii.Byliśmy również nad zalewem pograć w piłkę plażową. Po solidnej dawce ruchu wyjątkowo smakowała wszystkim upieczona w ognisku kiełbaska. Oprócz zajęć plastyczno- technicznych oraz gier i zabaw animacyjnych dzieci wypróbowały również swoje umiejętności kulinarne. Samodzielnie przygotowany smakowity, owocowy deser szybko zniknął z pucharków. Zapraszamy na kolejne zajęcia w sierpniu. Będziemy o nich przypominać na plakatach i na Facebooku.