Wakacje z Kulturą w Brzózie Królewskiej

W Ośrodku Kultury w Brzózie Królewskiej zakończyły się wakacyjne zajęcia dla dzieci. W pierwszym, czerwcowym cyklu letnich warsztatów uczestnicy malowali farbami, kredkami oraz solą. Piękna pogoda sprzyjała również organizacji wycieczek i zabaw w plenerze.

Odwiedziliśmy miejscową „Brzózańska Stodołę”- miejsce, w którym można było zobaczyć narzędzia i sprzęty używane dawniej w gospodarstwach. Pan Czesław Rydzak ciekawie opowiedział o roli przedmiotów z ekspozycji. Dla wszystkich była to wyjątkowa lekcja historii.Byliśmy również nad zalewem pograć w piłkę plażową. Po solidnej dawce ruchu wyjątkowo smakowała wszystkim upieczona w ognisku kiełbaska. Oprócz zajęć plastyczno – technicznych oraz gier i zabaw animacyjnych dzieci wypróbowały również swoje umiejętności kulinarne przy przygotowywaniu owocowego deseru. Na początku sierpnia odbyła się kolejna część zajęć, w czasie których dzieci oprócz zabaw animacyjnych z chustą mogły pograć w gry planszowe oraz wziąć udział w wielu innych zabawach ruchowych. Uczestnicy robili pacynki ze skarpetek, które każdy ozdabiał według własnej wyobraźni. Dzieci zainscenizowały również teatrzyk z przygotowanymi przez siebie kukiełkami. Okazało się , że teatr może być doskonałym sposobem na spędzenie czasu, ponieważ młodzi aktorzy dobrze bawili się podczas swojego przedstawienia. Wszystkim uczestnikom zajęć dziękujemy za wspólnie spędzony czas i zapraszamy do odwiedzania Ośrodka Kultury.