Wakacje z Kulturą w Brzózie Królewskiej

Zakończyły się „Wakacje z Kulturą” organizowane przez Ośrodek Kultury w Brzózie Królewskiej. Przez dwa tygodnie trwały zajęcia dla dzieci i młodzieży, które dawały możliwość kreatywnego spędzenia wolnego czasu. Podczas spotkań uczestnicy mogli wykazać się w różnych dziedzinach: artystycznych, sportowych, plastycznych, technicznych, kulinarnych, historycznych. Każdy znalazł coś dla siebie, czego dowodem była codzienna bardzo duża frekwencja na zajęciach. Poznaliśmy tajniki decoupage, frajdę sprawił plener malarski przy prawdziwych sztalugach, nie zabrakło również chętnych do tytułu mistrzów cukiernictwa. Uczestnicy chętnie wykonywali ruchome zabawki papierowe oraz brali udział w grach i zabawach ruchowych. Nie zabrakło wyprawy na stadion sportowy, do pobliskiego warsztatu samochodowego, gdzie każdy mógł zobaczyć jak wygląda praca mechanika, posiedzieć za kierownicą ciężarówki. Odbyła się również wycieczka do „Brzózańskiej Stodoły”. Pan Czesław Rydzak- pomysłodawca i twórca tego niezwykłego miejsca opowiedział dzieciom o znaczeniu zgromadzonych tam eksponatów. Wycieczkę zakończyliśmy piknikiem w plenerze z pysznymi przekąskami i lemoniadą. Zapraszamy wszystkie chętne dzieci do zapisywania się na cykliczne zajęcia, które będą organizowane w Ośrodku Kultury wraz z nowym rokiem szkolnym. Pozdrawiamy rodziców i uczestników zajęć.