Wakacje z Kulturą w Brzózie Królewskiej

Przez kolejne dni lipca do Ośrodka Kultury w Brzózie Królewskiej przychodziły dzieci biorące udział w zajęciach wakacyjnych. W tym roku na warsztatach plastyczno-technicznych wykonywały wydzierankowe obrazki, kolorową tęczę z papieru, nie zabrakło zabaw z piłką i chustą animacyjną. Odbyły się spotkania z wolontariuszkami z USA i Chin, podczas których można było sprawdzić swoją znajomość języka angielskiego oraz zapoznać się z kulturą i obyczajami tych dalekich krajów. Wielkim zainteresowaniem cieszyła się wizyta u strażaków, którzy przygotowali dla dzieci pokaz udzielania pierwszej pomocy, zaprezentowali sprzęt gaśniczy. Każdy chciał przymierzyć mundur i hełm, wejść do samochodu. Ogromną frajdą było lanie wody wężem strażackim. W kolejnym dniu wakacji dzieci spotkały się z policjantami. Te zajęcia okazały się również bardzo ciekawe. Dzieci zapoznały się z zasadami bezpiecznego odpoczynku nad wodą, czy w innych miejscach. Mogły wypróbować zakładania kajdanek, czapki i kamizelki policyjnej, wejść do radiowozu. Otrzymały też kolorowanki, które po pomalowaniu trzeba przynieść do pana Dzielnicowego do punktu przy Ośrodku Kultury i odebrać w zamian nagrodę. Korzystając ze słonecznej pogody wybraliśmy się też na spacer nad miejscowy zalew. Tutaj dzieci bawiły się w różne gry i zabawy ruchowe. Na zakończenie wszyscy uczestnicy zajęć zostali ugoszczeni pieczoną kiełbaską. Dziękujemy Ochotniczej Straży Pożarnej z Brzózy Królewskiej za przygotowanie i przeprowadzenie spotkania z uczestnikami zajęć wakacyjnych. Dziękujemy również Panom z Komendy Policji Powiatowej w Leżajsku za ciekawą pogadankę o bezpieczeństwie i słodkie nagrody dla dzieci.