Gminny Ośrodek Kultury Gminy Leżajsk

Wakacje z Kulturą w Chałupkach Dębniańskich

W dniu 04.07.2018 r. w Ośrodku Kultury w Chałupkach Dębniańskich odbyło się wspaniałe międzynarodowe
integracyjne spotkanie. Uciechy i zabawy było co niemiara. Gościliśmy zaprzyjaźnioną grupę małych rowerowych włóczykijów w rożnym przedziale wiekowym , którzy przyjechali do nas z instruktor OK w Dębnie panią Czesławą Tupaj i opiekunami.
Gościłyśmy również bardzo miłe wolontariuszki AIS ECU Rzeszów Koreankę oraz z Chinkę z wizytą pod hasłem : Poznajemy Kulturę Naszych Przyjaciół -Chin ,Turcji i Stanów Zjednoczonych w ramach projektu HEALTH. z , którymi porozumiewałyśmy się w języku angielskim.
Najpierw było wzajemne zapoznawanie i oglądanie wyświetlanych slajdów o ich krajach ojczystych tj.( kultura, praca, zawody , żywność ,spędzanie wolnego czasu jak też pokazanie symboli danego kraju np Smok -to symbol szczęścia i dobrobytu w Chinach)
Następnie było oblężenie placu zabaw , a w cieniu wyniosłych drzew palenie ogniska , pieczenie kiełbasy i błogie leniuchowanie na kocach. Członkinie z Koła Gospodyń Wiejskich przygotowały słodki ciepły poczęstunek ,a były to świeżo smażone drożdżowe racuchy z jabłkami – palce lizać i uśmiech na buziach od ucha do ucha. W południowej porze goście i gospodarze zasiedli do przygotowanego przez KGW wspólnego integracyjnego obiadowego posiłku. Panująca przemiła atmosfera musiała się kiedyś skończyć teraz zostają nam tylko miłe wspomnienia . Składamy serdeczne podziękowania paniom z KGW za pomoc , pozdrawiamy wszystkich uczestników i do miłego zobaczenia . K.W