Wakacje z Kulturą w Dębnie

Dobiegły końca „Wakacje z kulturą” organizowane przez OK w Dębnie. W czasie warsztatów wakacyjnych dzieci mieli okazję wcielić się w rolę kucharza i przygotować pyszną pizzę, a podczas warsztatów plastycznych samodzielnie wykonać ramkę na zdjęcie z wakacji, poznać technikę dekoracyjną „Decoupage”, która umożliwia nadanie przedmiotom zupełnie nowego i niepowtarzalnego wyglądu w naszym przypadku była to szklana butelka, z której powstał piękny flakon każdy inny i niepowtarzalny, a wszystko to pod czujnym okiem specjalistki z KGW Dębno pani Magdaleny Dziob. Uczestnicy zajęć podczas warsztatów plastycznych wykonały swoje drzewko szczęścia i świecę żelową w szklanym naczyniu z piaskową mozaiką, muszelką i kawałkiem trawy tak, aby przypominało nam morze i plażę te miejsca, które najchętniej odwiedzamy w okresie wakacyjnym. Podczas wakacji z kultura w Dębnie nie zabrakło również warsztatów śpiewu i karaoke pod okiem instruktora śpiewu pani Kasi Buszty. Pani Kasia na wstępie przeprowadziła rozgrzewkę udzieliła najważniejszych wskazówek wydobywania głosu i panowania nad nim, choć na początku trochę nieśmiało, już po chwili z dużym zapałem uczestnicy chwytali za mikrofony żeby zaśpiewać swoja ulubioną piosenkę. Nie zabrakło zabawy na świeżym powietrzu i malowania po betonie a na koniec kiełbaski łakocie i lody.