Wakacje z Kulturą w Maleniskach

Tegoroczne „Wakacje z Kulturą” w Ośrodku Kultury w Maleniskach rozpoczęły się 20 lipca i trwały przez cały tydzień. Zaplanowane zajęcia przeplatały się ze sobą. Każdy z uczestników mógł spróbować swoich sił w działaniach plastycznych, ruchowych z elementami kodowania czy w zabawach z chustą animacyjną. Warsztaty ukierunkowane na sztuki plastyczne, które zostały zrealizowane to:

• „Kolorowy piasek” – produkty spożywcze tj. ryż, kasza sól, zostały dokładnie wymieszane z rozdrobnioną, kolorową kredą. Prace tworzone tą techniką przez dzieci miały głównie tematykę lata.
• „Tropikalna wyspa” – uczestnicy wycinali tropikalne liście, kwiaty i flamingi z których powstały kolorowe kompozycje.
Zajęcia ruchowe cieszyły się ogromnym zainteresowaniem w Maleniskach. Jedne z takich zajęć poprowadziła Pani Katarzyna Buszta – zabawy z chustą animacyjną przyciągnęły nie tylko najmłodsze dzieciaczki, ale i tych trochę starszych.
„Tor przeszkód” jaki powstał na terenie Ośrodka Kultury, był rozbudowaną formą zabaw, które pozwalały wykazać się zdolnościami sportowymi, ale także umiejętnościami plastycznymi i łamigłówkowego rozwiązywania zagadek. Motywami przewodnimi toru były tytuły bajek: „Gdzie jest Nemo” i „Epoka Lodowcowa”.
Zakończeniem „Wakacji z Kulturą” było spotkanie dzieci i rodziców przy ognisku i wspólne pieczenie kiełbasek.