Wakacje z Kulturą w Wierzawicach

Wakacje z kulturą w czasie pandemii wcale nie muszą być nudne. W tym roku Ośrodek Kultury w Wierzawicach zapewnił pełną atrakcji ofertę wakacyjną dla dzieci. Dla wszystkich chętnych były zorganizowane trzy bloki tematyczne, z których każdy mógł wybrać coś dla siebie.

We wtorki odbywały się warsztaty artystyczne/taneczno-plastyczne/ dla dzieci kochających ruch i taniec. Uczestnicy warsztatów mogli wybrać się w taneczną podróż dookoła świata poznają kulturę danego kraju, uczą się regionalnych tańców i wykonują charakterystyczne elementy stroju danego kraju.
W środy ”Spotkania w Bibliotece”-było baśniowo, bajkowo i fantastycznie. W czwartki organizatorzy zaplanowali zajęcia plenerowe, gry, zabawy na świeżym powietrzu, malowanie kredą na kostce wokół budynku. Twórcze lato w pracowni i w plenerze, malowanki wakacyjne, letnie wydzieranki, oklejanie słoików plasteliną oraz oryginalną zakładkę na książki. Podczas jednych z takich zajęć gościła TV Rzeszów, która przeprowadziła wywiad z animatorem Krzysztofem Pęcakiem, dziećmi i rodzicami. Nagrany materiał wyemitowano w Aktualnościach TV Rzeszów. Dodatkowo na każdych wakacyjnych zajęciach proponowaliśmy gry i zabawy świetlicowe, grę w piłkarzyki, grę w bilard, gry planszowe, rozgrywki.
Dla osób aktywnych zorganizowaliśmy wycieczkę rowerową nad zalew do Brzózy Królewskiej. Uczestnicy wycieczki przy ładnej pogodzie mogli ochłodzić się w wodzie,odpocząć w cieniu i upiec kiełbaskę na ognisku.