Wakacje z OK w Dębnie

Koniec roku szkolnego i w końcu dzieci i młodzież doczekali się upragnionych wakacji. Dla tych którzy te wakacje chcą spędzić w swojej miejscowości Ośrodek Kultury przygotował różne zajęcia.
Dnia 3 lipca został rozstrzygnięty konkurs plastyczny wcześniej ogłoszony, który zorganizowaliśmy z okazji 100 rocznicy Odzyskania Niepodległości pt.
„ Polska Niepodległa 1918 – 2018” Szkoda że tych prac wpłynęło mało, ale te które zostały namalowane były bardzo ładne. Zwycięscy otrzymali nagrody które ufundował GOK Giedlarowa.
Odbyło się też spotkanie z wolontariuszami AISECU Rzeszów pod hasłem „Poznajemy kultury naszych przyjaciół” w ramach programu HEALTH +
W Dębnie gościliśmy studentkę ze Stanów Zjednoczonych.
Na to spotkanie zaprosiliśmy młodzież i dzieci. Obejrzeli oni ciekawą prezentację o Stanach Zjednoczonych, którą przedstawiła nam studentka. Następnie wspólnie przygotowaliśmy dla wszystkich uczestników obiad, oczywiście były nasze polskie potrawy pierogi ruskie, z borówkami
i szarlotka.
Potem wybraliśmy się na spacer po Dębnie, pokazaliśmy jej miejscową szkołę, bibliotekę, bardzo jej się podobało. Dzięki pomocy Pana Dariusza Rupara i jego żony nie było bariery językowej, mogliśmy się porozumiewać i wiele ciekawych informacji nawzajem sobie przekazaliśmy.