Wakacyjne zajęcia dla dzieci w Rzuchowie

Wszystkie dzieci, które nie miały pomysłu na spędzenie swojego wolnego czasu podczas wakacji brały udział w różnych zajęciach, zabawach plenerowych oraz wycieczkach przygotowanych przez Ośrodek Kultury w Piskorowicach.

Dnia 8.07.20013r budynek Domu Kultury w Piskorowicach został przekazany do remontu, dlatego też wszystkie wakacyjne zajęcia odbywały się w Rzuchowie.
W ofercie tych zajęć każdy mógł wybrać coś dla siebie. Były zajęcia plastyczne, zabawy w tworzenie biżuterii, tworzenie kompozycji kwiatowych z polnych kwiatów, gry planszowe. Pośród tych wszystkich zajęć największym zainteresowaniem okazały się jednak zajęcia kulinarne. Jest to typ zajęć bardzo lubianych przez dzieci, co można było zauważyć. Przy pomocy pań z Koła Gospodyń Wiejskich z Rzuchowa dzieci przygotowały pizze, a później wspólnie ją konsumowały.
Odbywały się także zabawy na wolnym powietrzu oraz konkurencje sportowe. Jedną z takich konkurencji był turniej piłki nożnej o puchar Sołtysa z Rzuchowa. Mecz odbył się na boisku sportowym w Rzuchowie, między drużyną z Chałupek Piskorowickich i Rzuchowa. Przy obowiązujących zasadach fair-play zwyciężyła drużyna z Chałupek Piskorowickich. Każdy uczestnik tej zabawy otrzymał skromną nagrodę .
Puchar dla zwycięzców wręczyła p. sołtys Teresa Kokoszka.
Wszystkie zajęcia były okazją do ciekawego i pożytecznego spędzenia czasu oraz zawiązywaniu nowych przyjaźni.