Warsztaty bibułkarskie KGW w Chałupkach Dębniańskich

Kwiaty piękne ozdobne jesteście uśmiechem przyrody,
dajecie woń i kolor, a ludziom ducha pogody !

W Ośrodku Kultury w Chałupkach Dębniańskich od dnia 12.III.2019r. przez trzy tygodnie pod fachowym okiem instruktor KO Krystyny Wanat dwa razy w tygodniu odbywają się warsztaty bibułkarkie, z członkiniami Koła Gospodyń Wiejskich.

Ta nasza regionalna edukacja w dzisiejszych czasach niestety należy do ginących rękodzieł, bo umiejętność tworzenia kwiatów z papieru posiada coraz to mniej osób, a kiedyś była nieodłącznym elementem podkarpackiej tradycji.
Długie wieczory sprzyjają spotkaniom lokalnych gospodyń, które za pomocą bibuły wyczarowują piękne kwiatowe rękodzieła.
Wspomniane kwiaty typu piwonie, maki, tulipany, narcyzy, żonkile wykonane różną techniką będą miały zastosowanie w przybraniu i ozdobieniu palmy wielkanocnej poświęconej na uroczystej Mszy Świętej w Niedzielę Palmową.