Warsztaty bibułkarskie w Rzuchowie i Piskorowicach

W dniach od 23 do 25 marca grupa Pań z Rzuchowa, zespołu śpiewaczego „Talia”, młodzież Szkolnego Koła Wolontariatu wraz z opiekunami spotykały się w Ośrodkach Kultury w Rzuchowie i Piskorowicach, gdzie wzajemnie dzieliły się wiedzą, doświadczeniem i techniką robienia kwiatów z krepiny i bibuły.

Wszyscy uczestnicy zajęć włącznie z tymi najmłodszymi wykazali się kreatywnością i pomysłowością. Powstało wiele pięknych i barwnych kwiatów, które będą zdobiły palmy przeznaczone na akcję pod hasłem „Palmy dla potrzebujących dzieci z niepełnosprawnością z Rzuchowa i Piskorowic”.
Od poniedziałku odbędą się spotkania poświęcone tradycji robienia palm wielkanocnych. Zapraszamy wszystkich, którzy pragną pielęgnować tę piękną tradycję oraz włączyć się do wspólnej akcji „POMAGAMY” do OK w Rzuchowie. Prosimy o przyniesienie w miarę możliwości materiałów potrzebnych do wyrobu palmy: gałązki bazi, bukszpanu, cisu, barwinka itp.