Warsztaty „Kuchnia naszych dziadków” w Maleniskach

I było tradycyjnie, smacznie, i miło! W Ośrodku Kultury w Maleniskach 18 kwietnia na warsztatach „Kuchnia naszych dziadków” poznaliśmy przepis i smak pieroga jaglanego, który został wpisany na Listę produktów tradycyjnych. Znakomitą, niedoścignioną w tym fachu naszą gospodynią była pani Stanisława Wach, długoletnia przewodnicząca KGW Brzóza Królewska. To za sprawą tych rąk powstał niejeden pieróg, a my mogliśmy poznać jedyny w swoim rodzaju przepis, z całą odpowiedzialnością za te słowa NAJLEPSZY! Wszyscy uczestnicy a wśród nich nasz gość pan Marek Krauz Dyrektor GOK byli pod wrażeniem smaku jaglaka. To powrót do korzeni kultywowanie prostych form i przepisów. Składamy serdeczne podziękowanie dla pani Stanisławy Wach, za bezinteresowne przybycie, kultywowanie tradycyjnych potraw, które pięknie jednoczą nas przy wspólnym stole, za ogromne serce i szczodrość. Wszystkim uczestnikom dziękujemy za obecność.