Warsztaty kulinarne – „Upieczemy gwiazdkę z nieba” w Maleniskach

Któż z nas nie marzył choć raz żeby dostać gwiazdkę z nieba? My postanowiliśmy sobie ją upiec i niejako spełnić swoje marzenie. Przygoda ta odbyła się podczas warsztatów kulinarnych ” Upieczemy gwiazdkę z nieba” w Ośrodku Kultury w Maleniskach 10.12.2021. Bazowaliśmy na aromatycznym cieście drożdżowym, a jako nadzienie zastosowaliśmy marmoladę owocową i nutellę. Dzieci wałkowały ciasto, smarowały warstwy ciasta nadzieniem. Ciasto zostało pocięte na odpowiednią ilość części a następnie dzieci zwijały je tak, by powstała gwiazda. Wyszło im świetnie! Gdy aromat pieczonego ciasta unosił się w całym Ośrodku Kultury, dzieci malowały kolorowanki relaksacyjne, bawiły się, grały w szachy i inne. A gdy już nasza drożdżowa gwiazda była gotowa do zjedzenia, wszyscy uczestnicy warsztatów delektowali się smakiem naszego wypieku. A że w szczególności wszystkie dzieci zasługują na gwiazdkę z nieba, otrzymały je w postaci słodkiego prezentu od Ośrodka Kultury. Podarki sprawiły dzieciom ogromną radość I zadowolenie. Prezenty zostały zabrane do domu.

Czynności wykonywane podczas zajęć kulinarnych bardzo dobrze wpływają na samopoczucie, dostarczają wiary we własne siły I możliwości oraz scalają strefy pobudzania zmysłów – węchu, smaku, dotyku, wzroku. Uczą współpracy w grupie.