Warsztaty kulinarne „W krainie czekolady”

Czekolada jest jednym z najwspanialszych przysmaków na świecie. Któż nie kocha, a przynajmniej nie lubi czekolady? Trudno znaleźć taką osobę. Właśnie czekoladzie poświęciłyśmy dużą uwagę na warsztatach kulinarnych „W krainie czekolady” w Ośrodku Kultury w Hucisku. Wykorzystaliśmy czekoladę mleczną i gorzką. Uczyliśmy się  wykonywania ozdób z czekolady, które można wykorzystać np. do dekoracji tortów czy deserów. Uczyliśmy się również wykonywać ciasto z dodatkiem kakao na muffinki . Ciasto to było od podstaw samodzielnie zrobione przez dzieci. Dzieci również przygotowywały foremki na muffinki, do których nalewały ciasto, napychając je  kawałkami mlecznej czekolady. Aromat pieczonych babeczek unosił się w całym Ośrodku Kultury. Czekoladowe muffinki wyszły nam niezwykle apetyczne i smaczne. W oczekiwaniu na nasze babeczki, gdy wypiekały się w piekarniku,  dzieci wykonały prace plastyczne- muffinki- wyklejając je kolorową plasteliną. Nie zabrakło ruchu w formie układów tańca. W taki sposób uczciliśmy jeden z najlepszych dzieł ludzkiści- CZEKOLADĘ, pamiętając jednak, że pomimo swojego wspaniałego smaku, czekolada powinna być spożywana z umiarem.