Warsztaty kulinarne „Witaminy na talerzu” w Wierzawicach

Dla chłopczyka i dziewczynki
Wszyscy mamy dziarskie minki,
Bo zjadamy witaminki!”

Wszystkie dzieci wiedzą, że zimą potrzebujemy szczególnie dużo witamin i minerałów. Owoce i warzywa to witaminy w czystej postaci. W Ośrodku Kultury w Wierzawicach 21.01.2020 r. podczas warsztatów kulinarnych pt. ” Witaminy na talerzu” postanowiliśmy tym razem zrobić sałatkę owocową. Było smacznie, a przede wszystkim zdrowo, gdyż dzieci własnoręcznie przygotowywały sałatkę owocową z jabłek, bananów, mandarynek i pomarańczy. Przed przystąpieniem do pracy dzieci dokładnie umyły ręce. Każdy uczestnik samodzielnie kroił owoce, przestrzegając zasad bezpieczeństwa przy posługiwaniu się plastikowym nożem. Przyrządzanie sałatki dało dzieciom wiele satysfakcji, a przy okazji dowiedziały się, jak ważną rolę odgrywają witaminy we właściwym funkcjonowaniu organizmu. Sałatka udała się, wyszła wspaniale! Można śmiało powiedzieć, że zadanie zostało wykonane doskonale, a umiejętność robienia sałatek przyda się zwłaszcza w okresie zimowym. Przez naturalne, zdrowe i smaczne żywienie dzieci uczyły się budowania świadomości zdrowego stylu życia. Po zakończonych warsztatach kulinarnych dzieci wykonały prace plastyczne nawiązujące do warsztatów kulinarnych i tego, jakie witaminy znajdują się w owocach. Powstałe prace posłużyły jako mała wystawa prac plastycznych w Ośrodku Kultury w Wierzawicach. Warsztaty odbyły się przy współpracy z Gminną Biblioteką Publiczną w Wierzawicach.