Warsztaty palm wielkanocnych w Chałupkach Dębniańskich.

W dniu 24.03.2023r. (piątek) w Ośrodku Kultury. W Chałupkach Dębniańskich odbyły się kolejne tzw. zajęcia artystyczne połączone z tradycją. Tym razem zadaniem do wykonania były plamy wielkanocne. Uczniowie kl. II Szkoły Podstawowej z wychowawczynią panią Władysława Baj z radością i zapałem przystąpiły do powierzonych im zadań, a palemki wyszły bardzo piękne. Właśnie z tymi palemkami dzieci tradycyjnie ubrane w piękne regionalne stroje ludowe będą uczestniczyły w uroczystej Mszy Św. w Niedzielę Palmową, która przypomina nam wjazd Jezusa Chrystusa na osiołku do Jerozolimy. Jezus wówczas witany był przez tłumy wymachujące na powitanie gałązkami palmowymi. My chrześcijanie również piastujemy tą tradycję przekazując ją młodszym pokoleniom.