Warsztaty palm wielkanocnych w Wierzawicach

W okresie przed Niedzielę palmową w trosce o zachowanie i pielęgnowanie tradycji w Ośrodku Kultury w Wierzawicach odbywały się warsztaty robienia palm wielkanocnych.

Uczestnicy uczyli się  robić kwiaty z bibuły i z krepiny pod okiem artystek ludowych Pani Anieli Nyc i Pani Barbary Lic wraz z pracownikami OK i Biblioteki w Wierzawicach. Wykonane  kwiaty zostały wykorzystane do zdobienia palm.

Do wykonania palm potrzebna była trzcina,  gałązki wierzby z baziami, zioła, suszone kwiaty oraz wykonane własnoręcznie z krepiny i z bibuły oraz buszkpan, jałowiec, cis. Wykonane palmy zostały poświęcone podczas  uroczystości Niedzieli Palmowej.

Głównym celem warsztatów była integracja międzypokoleniowa oraz przekaz tradycji związanych ze Świętami Wielkanocnymi. Była to również wspaniała okazja do kreatywnego spędzania czasu.