Warsztaty patriotyczne – Od urodzenia w sercach zostań Niepodległa

11 listopada to najważniejsze święto narodowe w Polsce. W tym dniu obchodzimy 100 rocznicę odzyskania przez nasz kraj niepodległości po 123 latach niewoli pod zaborami okupantów. Dzień 11 listopada obchodzony jest bardzo uroczyście w całej Polsce.

Uczniowie klasy III ZS w Wierzawicach wraz z panią Dorotą Ćwikłą wzięli udział w warsztatach patriotycznych zorganizowanych w Ośrodku Kultury i w Bibliotece w Wierzawicach. Pod opieką pani Grażynki wycinali, kleili i wykonywali symbole narodowe- tworząc niezapomnianego orzełka.
Uczniowie obejrzeli plakaty przedstawiające symbole narodowe oraz wydarzenia niepodległościowe. Ponadto wzięli udział w quizie historycznym, sprawdzając swoją wiedzę o hymnie, symbolach, tradycjach i legendach historycznych.
Kolejnym zadaniem było wspólne recytowanie wiersza Władysława Bełzy „Katechizm polskiego dziecka”, wysłuchali i śpiewali piosenki patriotyczne. Każdy uczestnik warsztatów wychodził z zajęć nie tylko z wiedzą, ze świadomością, czym jest patriotyzm, ale też z uśmiechem i zadowoleniem. Bo ucząc się, bawiliśmy się wyjątkowo dobrze. Zadowolone buzie dzieci widać na zdjęciach.