Warsztaty patriotyczne w Wierzawicach

Z  okazji  105 rocznicy Odzyskania Niepodległości przez Polskę, dzieci z klasy II „B” ZS w Wierzawicach z wychowawczynią panią Urszulą wzięły udział w  warsztatach zorganizowanych w Ośrodku Kultury i w Bibliotece w Wierzawicach. Podczas zajęć, dzieci miały okazję wyrazić swoje uczucia patriotyczne poprzez różnorodne działania, prowadzone przez  panie z Ośrodka Kultury i z Biblioteki.

Patriotyczny duch wypełnił  salę, kiedy dzieci zaśpiewały piosenkę pt. „Jesteśmy Polką i Polakiem”. Melodia ta, niosąca ze sobą ducha jedności narodowej, sprawiła, że uczestnicy warsztatów poczuli dumę z bycia częścią  narodu polskiego.

Niezapomnianym momentem warsztatów było tworzenie biało-czerwonych kotylionów upamiętniających Święto Niepodległości. Dzieci, wspierane przez opiekunów, wykazały się kreatywnością, tworząc nie tylko piękne ozdoby, ale także symboliczne gesty szacunku wobec bohaterów walki o wolność.

Warsztaty patriotyczne nie tylko przekazały dzieciom wiedzę o historii Polski, ale również wzbogaciły ich patriotyczne uczucia. Poprzez aktywny udział w recytacjach, śpiewie i twórczych działaniach plastycznych dzieci z klasy II „B” ZS w Wierzawicach uczciły 105 lat niepodległej Ojczyzny.