Warsztaty pierwszej pomocy w Hucisku

Dzięki uprzejmości Pani Dorota Siuzdak oraz Pana Wojciech Loryś z Ochotniczej Straży Pożarnej w Hucisku, w Ośrodku Kultury w Hucisku zostały przeprowadzone warsztaty z podstawowych zasad udzielania pierwszej pomocy przedmedycznej. Pani Dorota i Pan Wojciech przeprowadzili zajęcia teoretyczne i praktyczne przy użyciu fantoma. Dzieci, pod czujnym okiem Pani Dorotki i Pana Wojtka miały możliwość poćwiczyć na fantomie resuscytację, zapoznać się z działaniem defibrylatora. Dowiedziały się jak rozpoznać człowieka w stanie zagrożenia życia lub zdrowia, jak skutecznie wezwać pomoc, jak sprawdzić czy poszkodowany oddycha, jak postąpić z poszkodowanym, który nie oddycha i jak ułożyć poszkodowanego w pozycji bezpiecznej.  Celem warsztatów było uświadomienie uczestnikom, jak ważna jest znajomość numerów alarmowych, umiejętność wezwania karetki i udzielenia pierwszej pomocy przedmedycznej.
Znajomość  zasad udzielania pierwszej pomocy przedmedycznej  jest niezwykle potrzebna. Dlatego tak ważne  jest uczenie jej już od najmłodszych lat. Każdy z nas powinien wiedzieć, jak ratować ludzkie życie, ponieważ ono jest najważniejsze. Podczas zajęć  dzieci wykazały się dużą wiedzą i uwagą oraz niezwykłą aktywnością.
Ośrodek Kultury w Hucisku dziękuję Pani Dorocie Siuzdak oraz Wojciechowi Loryś za przeprowadzenie warsztatów, poświęcony czas i przekazaną cenną wiedzę.