Warsztaty – wędkarstwo, spotkanie z wędkarzem w Hucisku

Pasja,to pewnego rodzaju siła, energia życiowa. Jest ona tym, co ożywia, daje radość,  wciąga na wyższe obroty i elektryzuje. Wzbudza pozytywne uczucia i emocje, sprawia naturalny uśmiech, ten taki prawdziwy, niczym nie wymuszony.
Tajemniczy świat wędkarstwa, to nie tylko łowienie ryb. To pasja, która wymaga wiedzy, cierpliwości i umiejętności. Z taką właśnie pasją gościliśmy w Ośrodku Kultury w Hucisku, Pana Marcin Szczepański , który poprowadził warsztaty na temat wędkarstwa i wszystkiego tego, co jest z wędkarstwem związane. Pan Marcin przekazał dzieciom uczestniczącym w warsztatach swoją ogromną wiedzę na temat wędkarstwa, przedstawił bardzo ciekawą prezentację  dotyczącą swojej pasji oraz sprzęt wędkarski: wędki, przynęty, haczyki, spławiki, podbierak i różnorodne akcesoria potrzebne do wędkowania. Dzieci z dużym zaciekawieniem wysłuchały ciekawostek wędkarskich, zadawały pytania, na które otrzymywały fachową odpowiedź. „Bo ja jestem takim wędkarzem, który dba o ryby” ,” Wypuszczam złowione ryby, by móc złowić je ponownie”- te słowa Pana Marcina pokazały dzieciom, że dla niego wędkarstwo jest niezwykle ważnym elementem w jego życiu, a łowienie ryb ogromną pasją, bez szkody dla przyrody.
Celem zajęć było zapoznanie dzieci że specyfiką wędkarstwa,  zapoznanie się ze środowiskiem wodnym, w którym przebywają ryby oraz poszerzenie wiedzy przyrodniczej oraz to, jak ważne w życiu jest mieć swoją pasję,  która sprawia radość, przynosi relaks, daje oderwanie od codziennych obowiązków. Dziękujemy Panu Marcinowi za poświęcony czas, ciekawą prezentację,  przekazanie wiedzy młodemu pokoleniu- być może w przyszłości ludziom z podobną pasją,  którzy powiększą grono wędkarzy.