Warsztaty wicia palmy wielkanocnej w Dębnie

30 marca w Ośrodku Kultury w Dębnie wspólnie z Kołem Gospodyń Wiejskich oraz przybyłymi dziećmi zabrałyśmy się do wykonania tradycyjnych  palm wielkanocnych z przygotowanych wcześniej pięknych  kwiatów z krepiny i bibuły, bukszpanu, gałązek bazi i suszonych traw. Jest to piękna tradycja wielkanocna, którą z roku na rok dębniańska społeczność pragnie  przekazać młodym pokoleniom i tak było również dziś – dzieci przybyłe na zajęcia starannie dobrały materiały do swojej palmy i z uwagą wysłuchały porad na temat jej wykonania, po czym z wielkim zapałem zabrały się do pracy nad swoja palemką, zaś panie z miejscowego koła zabrały się za przygotowanie dużej palmy która w Niedzielę Palmową wspólnie zaniesiemy  do naszego kościoła. Efekty wspólnej pracy widać na załączonych zdjęciach .. zobaczcie sami.