Warsztaty wielkanocne w Chałupkach Dębniańskich

„Mam jajko, pędzelek i farbek tyle, a w głowie na wzorki pomysłów wiele. Tu będzie kwiatuszek, przy nim listeczki, a dookoła piegów kropeczki. Opowiedziałaby o tym niejedna bajeczka, jak to sprytnie z dziecięcych rączek wyszła piękna pisaneczka”
W dniu 10.03.2023 r. w Ośrodku Kultury w Chałupkach Dębniańskich uczniowie kl. II Szkoły Podstawowej z wychowawczynią panią Martą Moskal uczestniczyły w warsztatach o tematyce wielkanocnej. Warsztaty przygotowała animator kultury Krystyna Wanat. Dzieci z ogromnym zapałem przystąpiły do malowania farbami akrylowymi jajek o pięknych dowolnych wzorcach. Następnie pomalowane jajka przyozdabiano wstążeczkami, by nabrały odświętnego wyglądu. Kolejnym zadaniem było zrobienie pięknego stroika w dużej jajecznej skorupce. Końcowy efekt prac mówił sam za siebie, a radość dzieci i duma z własnoręcznie wykonanych prac była nie do opisania.