Warsztaty wielkanocne w Maleniskach

W dniach 22 i 24 marca br. w Przedszkolu Filialnym w Maleniskach odbyły się Warsztaty Wielkanocne zorganizowane przez Ośrodek Kultury w Maleniskach. Tematyką zajęć były Święta Wielkanocne i związane z nimi ozdoby.

Pierwszego dnia mali artyści tworzyli z zapałem zajączki i jaja z masy gipsowej. Przyjemnością było obserwowanie, jak figurki gipsowe przybierają barwy i stają się zajączkami i pisankami.
Na drugim wielkanocnym spotkaniu dzieci ukierunkowały swój kunszt artystyczny na wykonywanie tradycyjnej palmy wielkanocnej. Ze względu na wymagający manualnie charakter rękodzieła, każde dziecko było indywidualnie kierowane przez plastyka z Ośrodka Kultury. Co ciekawe, o finalnym wyglądzie palmy decydowało wyłącznie dziecko. Dla urozmaicenia zajęć, przedszkolaki wraz z Panią Haliną Cebulą, wykonały styropianowe pisanki i koguciki z filcu na wykałaczkach.