Warsztaty wielkanocne w Wierzawicach

Z okazji nadchodzących Świąt Wielkanocnych w Ośrodku Kultury w Wierzawicach zorganizowano warsztaty robienia palm wielkanocnych. Zajęcia prowadzone były przez panie Barbarę Lic i Anielę Nyc oraz pracowników Ośrodka Kultury i Biblioteki w Wierzawicach w dniach od 16 do 19 kwietnia.

Warsztaty cieszyły się dużym zainteresowaniem, podczas warsztatów każdy z uczestników wykonał tradycyjną palmę wielkanocną z bukszpanu, trzciny wodnej, gałązek wierzbowych z baziami oraz własnoręcznie zrobionych kwiatów z bibuły. W trakcie warsztatów uczestnicy nie tylko wykonali palmy, ale również dowiedzieli się, jakie były tradycje i zwyczaje związane z palmami wielkanocnymi. Wykonane na zajęciach palmy uczestnicy zabrali ze sobą do poświęcenia w Niedzielę Palmową.