Warsztaty wielkanocne w Wierzawicach

Niedziela palmowa to święto, które ma przygotować duchowo chrześcijan do Wielkanocy, okresu wyciszenia, skupienia i przeżywania męki Chrystusa. Niedziela palmowa została ustanowiona na pamiątkę przybycia Chrystusa do Jerozolimy. Tego dnia przychodzi się do kościoła z palemką, która jest symbolem odradzającego się życia.

Wierzono, że palma poświęcona w Niedzielę Palmową chroni przed nieszczęściami i dlatego przechowywano ją przez cały rok.
W Ośrodku Kultury i w Bibliotece w Wierzawicach dzieci pod czujnym okiem dorosłych wykonywały piękne palmy wykorzystując wcześniej zrobione kwiatki z kolorowej krepiny oraz gałązki bukszpanu i bazie, aby w niedzielę palmową poświęcić podczas uroczystej mszy świętej w kościele.