Warsztaty wykonywania palm w Brzózie Królewskiej

27 marca 2023 r. Ośrodek Kultury w Brzózie Królewskiej zaprosił dzieci na warsztaty wykonywania palm wielkanocnych. Tradycja ich wyplatania sięga odległych czasów. Już w IV wieku pojawiły się pierwsze procesje z palmowymi gałązkami, jednak te kolorowe, ozdabiane bibułą i kwiatami pojawiły się dość późno. Warsztaty cieszyły się dużym zainteresowaniem. Każdy  z uczestników wykonał tradycyjną palmę wielkanocną z bukszpanu, trzciny, gałązek wierzbowych z baziami oraz własnoręcznie zrobionych kwiatów z bibuły. W trakcie zajęć uczestnicy dowiedzieli się również jakie były obrzędy i zwyczaje  związane z palmami wielkanocnymi. Niektóre z nich są praktykowane w wielu domach do dziś. Mamy nadzieję, że dzięki organizowaniu takich spotkań z młodymi mieszkańcami ocalimy choć część dawnych tradycji naszych przodków.