Warsztaty z papierowej wikliny w Brzózie Królewskiej

W dniu 17 marca 2023 r. Ośrodek Kultury w Brzózie Królewskiej wraz z miejscowym Klubem Seniora i Kołem Gospodyń zorganizował warsztaty papierowego plecionkarstwa. W trakcie warsztatów uczestnicy samodzielnie przygotowywali i skręcali rurki z papieru, z których następnie plecione były nie tylko koszyczki, ale i ozdoby świąteczne. Tworzenie dekoracji z wikliny papierowej to ciekawy sposób na spędzenie wolnego czasu oraz na rozwinięcie swoich umiejętności manualnych. Dodatkowym atutem takiego zajęcia jest wykorzystanie taniego i ogólnodostępnego materiału jakim jest makulatura. Poprzez wykorzystanie tradycyjnych technik wikliniarskich na nietypowym materiale można było nauczyć się wykonywać bardzo ciekawe i efektowne ozdoby. Dziękujemy za wspólną pracę Klubowi Seniora na czele z panią Heleną Karaś i panią Lucyną Turczyn, brzózańskiemu Kołu Gospodyń oraz Kołu Gospodyń z Wólki Niedźwiedzkiej wraz z przewodniczącą panią Zofią Ożóg.