Wernisaż Międzynarodowego Pleneru Malarskiego w Łańcucie

W dniu 25 października 2019 r. w Miejskim Domu Kultury w Łańcucie odbył się wernisaż XV Pleneru Malarskiego „W Kręgu Pogranicza – Brzóza Królewska 2019” objęty Honorowym Patronatem Burmistrza Miasta Łańcuta i Wójta Gminy Leżajsk.

Plener został dofinansowany z budżetu Województwa Podkarpackiego, wzięło w nim udział 32 artystów z Polski i z zagranicy. Organizatorem wydarzenia była Galeria MDK w Łańcucie, Stowarzyszenie w Kręgu Pogranicza oraz Marzena Kowalska, która jednocześnie była komisarzem pleneru. W wernisażu udział wziął między innymi Dyrektor GOK Gminy Leżajsk pan Marek Krauz oraz pani Zofia Woś pracownik Ośrodka Kultury w Brzózie Królewskiej, w którym również we wcześniejszym terminie odbywała się wystawa obrazów powstałych podczas warsztatów plenerowych. W łańcuckiej galerii nie zabrakło prac dzieci namalowanych podczas warsztatów plastycznych zorganizowanych w Ośrodku Kultury w Brzózie Królewskiej prowadzonych przez samych artystów. Pani Marzenie Strzałba – Kowalskiej dziękujemy za miłe słowa o Gminie Leżajsk i Brzózie Królewskiej oraz za zaproszenie na to niezwykłe wydarzenie.