Wernisaż pana Jana Grabarza w Brzózie Królewskiej

13 września 2019 r. w Ośrodku Kultury w Brzózie Królewskiej z inicjatywy miejscowego Koła Gospodyń Wiejskich „Brzozaki” miał miejsce wernisaż wystawy prac artysty rzeźbiarza pana Jana Grabarza pt. „Dom”. Artysty nikt nie uczył tajników rzeźbienia w drewnie. W dzieciństwie przyglądał się jedynie pracy dziadka stolarza, który robił krzesła, stoły. I choć niby był tylko zwykłym rzemieślnikiem, to miał w sobie artystyczną duszę.

Zawsze wykonane przez siebie przedmioty pokrywał różnymi wzorami. Dla pana Janka prawdziwym impulsem do poważnego zainteresowania się rzeźbą było przypadkowe przeczytanie książki o twórczości słynnego francuskiego rzeźbiarza Rodina. Opowieść o mistrzu zafascynowała go do tego stopnia, że sam sięgnął po dłuto. Z czasem zaczął uczestniczyć w konkursach i wystawach, między innymi i w Ośrodku Kultury w Brzózie Królewskiej. Artysta w swoich rzeźbach porusza tematykę religijną, rodziny, życia na wsi. Do tej tematyki nawiązuje również trwająca w Ośrodku wystawa. Za pośrednictwem prac artysta przekazuje swoje wspomnienia z rodzinnego domu i miejscowości. Koło Gospodyń Wiejskich w Brzózie Królewskiej dziękuje panu Janowi Grabarzowi za ten artystyczny przekaz i możliwość obejrzenia tak wspaniałych dzieł.