Wesołe wakacyjne zajęcia w Chałupkach Dębniańskich

Wakacje
Wakacje to czas wesoły,
Czas odpoczynku od szkoły.
Ale to czas bez nauki nie jest,
Bo wakacje nauczą wiele.

Przyrody uczę się w górach,
Sportów wodnych na Mazurach.
A historię wnet opowie
Rycerz co ma srebrną zbroję.

Matematykę ćwiczę na kieszonkowym
Mnożenie i liczenie wnet mam z głowy,
I kartkę a nawet list napisać potrafię,
Ćwicząc przy tym interpunkcję i ortografię.

A gdy wakacji nadejdzie kres,
To smucić wcale nie będę się,
Tylko wszystkim opowiem w szkole
Co mi po wakacjach pozostało w głowie

Iwonka Kobus (10 lat)
Plany wakacyjne dzieci i rodzice mają różne, niektórzy pojadą w góry, inni nad morze lub jeziora, jeszcze inni do dziadków na wieś.
Tak też w Chałupkach Dębniańskich nasz Ośrodek Kultury wspólnie z Biblioteką Publiczną i Parafią postanowili umilić dzieciom czas wakacyjnej laby.
Do pomocy w sukurs przyszło kilka mam jeden dziadzio oraz panie z Koła Gospodyń Wiejskich
Z inicjatywy księdza proboszcza pierwszy tydzień wakacji z zaproszonymi ogólnie dziećmi i młodzieżą szkolną polegał na zorganizowanych katolickich warsztatach oraz przeróżnych zabawach na świeżym powietrzu przy plebanii . Natomiast drugi tydzień wakacji zorganizowany był na placu przy miejscowym Ośrodku Kultury gdzie było dużo cienia i powiewał orzeźwiający zefirek. Relaksującym zabawom nie było końca bo dla maluchów mamy plac zabaw , huśtawki , karuzela, ścianka wspinaczkowa i drabinka z grubego sznura. Były również zabawy z chustą animacyjną i rzutkami do celu. Starsza młodzież wraz z Ks. proboszczem mocno grała w piłkę nożną . Jak na lato przystało słońce mocno grzało więc z inicjatywy GOK oraz K GW zakupiono dużo wody , soczki i ciasteczka . Radościom i uśmiechom nie było końca a integracyjne zabawy wypaliły na medal. Prowadziliśmy listę obecności więc śmiało możemy powiedzieć ze bawiących się z nami była nie mała grupa bo od 46 do 63 trojga dzieci oprócz opiekunów. Bardzo dziękujemy uczestnikom i pomocnikom . Wszystkich serdecznie pozdrawiamy życząc zdrowia i miło spędzonego dalszego wakacyjnego czasu.