Wieczór kolęd i pastorałek w Maleniskach

Czas okresu Bożego Narodzenia obfituje w różne spotkania. To chwile, kiedy można na moment zwolnić, problemy służbowe i prywatne odłożyć na bok i skupić się na tym co nas łączy, a nie dzieli, co cieszy, a nie smuci.

Tak też było w przypadku WIECZORU KOLĘD I PASTORAŁEK który odbył się 30 grudnia br. w Kościele w Maleniskach. Ten dzień był zaznaczony wielopokoleniowym kolędowaniem mieszkańców Malenisk i Jelnej. Na wspólnym kolędowaniu spotkały się dzieci i młodzież przygotowująca się pod okiem Pracownika Ośrodka Kultury – Pani Anny Golik, Zespół MALINA oraz gościnnie Sabina Iskra z Karolina Pucia.Nie zabrakło najpopularniejszych kolęd jak i mało zna nych pastorałek. Premierową pastorałką Zespołu MALINA była Pastorałka od serca do ucha.Śpiew kolęd to jeden z piękniejszych polskich obyczajów. W naszej polskiej tradycji kolędy śpiewamy od Uroczystości Bożego Narodzenia, aż do Gromnicznej. Kolędy zawsze kojarzą się nam ze wspomnieniem dzieciństwa i miłych rodzinnych chwil spędzonych w świątecznym nastroju. Składamy serdeczne podziękowania wszystkim za zaangażowanie i pomoc w organizacji Wieczoru kolęd i pastorałek.