Wieczór kolęd, spiewu i tańca w Brzózie Królewskiej

Kolędowanie jest pięknym staropolskim zwyczajem, który w Brzózie Królewskiej przetrwał do dziś. Śpiewanie kolęd to piękna tradycja, która łączy pokolenia, więc warto ją pielęgnować. W dniu 7 stycznia 2023 r. na Hali Sportowej miejscowego Zespołu Szkół odbył się „Wieczór kolęd, śpiewu i tańca”, którego organizatorem był Wójt Gminy Leżajsk, Zespół Szkół w Brzózie Królewskiej, Gminny Ośrodek Kultury wraz z Filią w Brzózie Królewskiej oraz Zespół Pieśni i Tańca Zagrodzianie i miejscowe Koło Gospodyń Wiejskich. Podczas koncertu rozbrzmiewały najpiękniejsze kolędy i pastorałki, nie zabrakło również muzyki, śpiewu i tańca. Wykonawcami były zespoły działające przy miejscowym Zespole Szkół oraz pracujące pod patronatem GOK i Ośrodka Kultury. Występ połączył na scenie pokolenia – prezentowały się nie tylko dzieci, ale również młodzież i dorośli. Swoją obecnością na koncercie zaszczycili zaproszeni goście: Ks. Szymon Kot, Wójt Gminy Leżajsk pan Krzysztof Sobejko, Wiceprzewodniczący Rady Gminy Leżajsk pan Dominik Rup, Radni Brzózy Królewskiej pan Stanisław Zygmunt, pan Piotr Turczyn i pan Zdzisław Szczęch Radny Sejmiku Woj. Podkarpackiego pan Karol Ożóg, Radni Powiatu Leżajskiego pan Marian Grabarz i pan Józef Stasiowski, Dyrektor GOK pan Marek Krauz, Dyrektor GOPS pani Ewa Kania oraz przedstawiciele organizacji pozarządowych. Podczas koncertu Szkolne Koło Wolontariatu przeprowadziło zbiórkę na rzecz potrzebujących. W podziękowaniu darczyńcy otrzymali ciasteczka przygotowane przez Koło Gospodyń Wiejskich i Zespół Pieśni i Tańca Zagrodzianie. Dziękujemy mieszkańcom i gościom za liczną obecność, zespołom życzymy dalszego zapału do działania.