Wieczorek poetycki w Brzózie Królewskiej

„Nie wiem, co to poezja,
nie wiem, po co i na co ,
wiem, że czasami ludzie
czytają wiersze i płaczą ..

Nie wiem co to poezja,
jest w niej coś z laski Mojżesza.
Strumień dobędzie ze skały,
umie zabijać i wskrzeszać .”
( Władysław Broniewski)
W dniu 20 kwietnia 2018 r. w Ośrodku Kultury w Brzózie Królewskiej odbył się wieczór poetycko – muzyczny noszący tytuł „Słów kilka”. Spotkanie z poezją było niepowtarzalne, ponieważ swoją obecnością zaszczyciła nas wyjątkowa poetka pani Anna Wróbel, która przez wiele lat mieszkała w Brzózie i pracowała w miejscowej szkole jako nauczycielka języka polskiego. Pani Anna tworzy lirykę religijną refleksyjną, patriotyczną. Poetka w swojej twórczości nawiązuje też do Brzózy Królewskiej, opisuje piękno i urok wielu miejsc, które zna każdy mieszkaniec wsi. Wiersze pani Anny Wróbel ukazują ogromną wrażliwość poetki na każdy najmniejszy element świata. Bardzo wymowne i piękne były wiersze patriotyczne. Ich recytacja była nawiązaniem do 100-lecia odzyskania niepodległości przez nasz kraj. Poetyckie spotkanie uatrakcyjnił swoją grą na akordeonie pan Waldemar Jarzyński. Również śpiew solistek pani Magdaleny Niemczyk, pani Albiny Grabarz, pani Iwony Lis oraz zespołu Brzozoki nadał spotkaniu wyjątkowy nastrój. Wieczorek upłynął więc w miłej poetycko-muzycznej atmosferze. Na zakończenie wieczorku do poetki z podziękowaniem i słowami uznania zwrócili się: Ks. Krzysztof Żołyniak, Dyrektor GOK pan Marek Krauz oraz Dyrektor Zespołu Szkół pan Marian Grabarz. Na wszystkich uczestników spotkania czekała niespodzianka w postaci tomiku z wierszami pani Anny Wróbel wydanego przez Gminny Ośrodek Kultury i Ośrodek Kultury w Brzózie Król. Dziękujemy wszystkim recytatorom za piękną recytację, wykonawcom za muzykę i śpiew, a Pani Annie Wróbel za podzielenie się z nami swoją wspaniałą twórczością i życzymy jej licznych sukcesów literackich.