„Wieczornica poświęcona wspomnieniom o Janie Pawle II” w Rzuchowie

17 października 2018 roku o godz.18.30 w Sali Ośrodka Kultury w Rzuchowie odbyło się spotkanie ku czci Papieża Jana Pawła II. Część artystyczną przygotowały panie Ewelina Wysocka, Elżbieta Bekier-Czajka, Monika Lemiech, Anna Krupa-Słotwińska pod kierunkiem pracowników Ośrodka Kultury w Rzuchowie i Piskorowicach.

W czasie tego wieczoru przypomniano biografię św. Jana Pawła II a także jego najważniejsze myśli i przesłania skierowane do nas — Polaków. Nie obyło się również bez śpiewu najukochańszej pieśni Jana Pawła II – „Barka”. Jest to pieśń oazowa, która prowadziła Go przez cały Pontyfikat, mimo upływu czasu jednakowo wzrusza. Spotkanie uzupełnione było o pokaz slajdów ze zdjęciami Jana Pawła II oraz wystawę zgromadzonych pozycji książkowych.
Społeczność, która wzięła udział w spotkaniu miała okazję przypomnieć sobie co w życiu jest najważniejsze i czym należy się kierować by je przeżyć godnie i uczciwie. Śpiewane pieśni oraz pokaz multimedialny wprawiły obecnych w zadumę, refleksję i wspomnienia. Pełna symboliki dekoracja, smaczne kremówki, jak również otrzymane nagrody za udział w konkursie plastycznym ufundowane przez ks. Proboszcza Mariusza Kilara dopełniły całość wieczoru.