Wierzawice w zimowo-walentynkowych kolorach

14 lutego 2019 w naszej świetlicy Ośrodka Kultury w Wierzawicach zrobiło się zimowo i walentynkowo. Co prawda za oknem nie leży śnieg, a temperatury na zewnątrz przypominają raczej wczesną wiosnę, jednak grupa dzieci uczestniczących w zajęciach podczas ferii zimowych wykonała zimową pracę plastyczną- suknię dla Pani Zimy ze śnieżynek. Powstała cała garderoba nowych kreacji dla Pani Zimy.

Następnie dzieciaki bawiły się w nieznaną dotąd im zabawę ” Przesuwamy kartkę „. Zabawa polegała na tym, że uczestnik zaczyna rysować wcześniej ustalony temat pracy, a potem co 15 sekund, na hasło opiekuna przekazuje swoją kartkę osobie po prawej stronie, która znowu dorysowuje coś do obrazka, który otrzymała. Gdy obrazki wykonały okrążenie, prace zostały obejrzane i wybraliśmy najśmieszniejsze – oczywiście wszystkie wygrały. Podczas tej zabawy było dużo śmiechu, pozytywnych emocji, dobrej współpracy z innymi dziećmi i żywej reakcji na powstałe dzieła plastyczne. Na zakończenie spotkania wszystkie dzieci otrzymały słodkości z okazji walentynek, co było niezwykle ciepłą i miłą chwilą, budującą atmosferę przyjaźni.
Zajęcia prowadziły: Grażyna Buczkowska- animator zajęć i Lucyna Murdzia z Gminnej Biblioteki Publicznej.