Wszystko o kosmosie w Wierzawicach

25 października w Ośrodku Kultury w Wierzawicach odbyły się warsztaty interaktywne ph. „Wszystko o kosmosie”.

W zajęciach aktywnie uczestniczyli uczniowie klasy II ZS w Wierzawicach z panią Dorotą Ćwikła. Pomysłodawcą i prowadzącym był Pan Paweł, który w dostosował zajęcia do wieku i możliwości uczniów. Ciekawym uzupełnieniem był seans w planetarium oraz zabawy ruchowe, nawiązujące do ruchu planet.

Kosmos, wszechświat, planety, gwiazdy, galaktyka, czarna dziura to wszystko wzbudza u dzieci ciekawość i zarazem ma w sobie coś magicznego i tajemniczego. Dzieci poznały podstawowe informacje o przestrzeni kosmicznej, poznały planety Układu Słonecznego, rozwinęły swoją ciekawość.

Serdeczne podziękowania kierujemy dla prowadzącego warsztaty Pana Pawła za bardzo inspirujące i pełne energii zajęcia oraz dla dzieci, pani Doroty Ćwikła i Dyrekcji ZS w Wierzawicach za współpracę.