Wycieczka do hodowli głuszca w Brzózie Królewskiej

W dniu 4 lipca dzieci i młodzież z Rzuchowa i Piskorowic uczestniczyli w wycieczce do Ośrodka Hodowli Głuszca w Nadleśnictwie Leżajsk. W trakcie spotkania leśnicy Ośrodka, zlokalizowanego w Brzózie Królewskiej, przybliżyli uczestnikom spotkania tajniki hodowli głuszców oraz przekazali wiele ciekawych i interesujących informacji ze świata drzew iglastych i liściastych. Po zajęciach kameralnych był czas na zabawy oraz grillowanie. Na zakończenie leśnicy przeprowadzili wśród uczestników konkurs z nagrodami na temat zdobytej wiedzy podczas spotkania. Ta lekcja przyrody zapadnie wszystkim na długo w pamięci, tym bardziej, że piękna, wakacyjna, słoneczna pogoda ukazała piękno leśnej przyrody. Wycieczka zorganizowana została wspólnie z Ośrodkiem Kultury w Maleniskach w ramach zajęć „Wakacji z Kulturą”. Serdecznie dziękujemy pracownikom Ośrodka Hodowli Głuszca w Nadleśnictwie Leżajsk pani Annie Bukowskiej i panu Krzysztofowi Ożóg za  przekazanie cennych informacji oraz wszystkim Rodzicom za włączenie się w organizację wycieczki.