Wycieczka rowerowa śladami kapliczek i krzyży

7 października 2022r w dzień pięknej złotej polskiej jesieni odbyła się wycieczka rowerowa ph. ”Śladami dawnych kapliczek i krzyży”, zorganizowana przez GOK w Giedlarowej, Ośrodek Kultury w Rzuchowie przy współpracy Nadleśnictwa Leżajsk, Szkoły Podstawowej w Piskorowicach oraz Koła Łowieckiego „Bażant” w Przeworsku. Głównym tematem wycieczki było poznanie historii kapliczek i krzyży zlokalizowanych na terenie lasów Nadleśnictwa Leżajsk, okolic Piskorowice – Mołynie, Rudka i Paluchy. Bogatą wiedzę z tematu wycieczki wykazał Pan Jacek Brzuszko, leśniczy Nadleśnictwa Leżajsk, a zarazem mieszkaniec Piskorowic, który przypomniał historię krzyży i kapliczek upamiętniających wydarzenia lokalnej historii. Przeprowadził również prelekcję na temat zwierząt leśnych, budowy lasu i jego funkcji. Po zakończeniu wycieczki edukacyjnej na terenie domku łowieckiego w Paluchach  miał miejsce poczęstunek przygotowany i ufundowany przez Koło Łowieckie „Bażant”. Za pomoc w zorganizowaniu tego wydarzenia serdeczne słowa podziękowania kierowane są do Nadleśniczego Leśnictwa Leżajsk Pana Zenona Szkamruka, leśniczego Pana Jacka Brzuszko, Prezesa Koła Łowieckiego „Bażant” w Przeworsku Pana Andrzeja Mazurka, myśliwym Panu Łukaszowi Machno i Grzegorzowi Wołczastemu oraz Dyrektorowi Szkoły Podstawowej w Piskorowicach Panu Dariuszowi Miś jak też  Panu Krzysztofowi Tarasek.