XXI Dzień Papieski w OK w Rzuchowie i Piskorowicach

,,Przyszedłem tu, aby wśród Was, młodych odpocząć. Przyszedłem, aby słuchać, aby rozmawiać z Wami. Jesteście nadzieją papieża, nadzieją Kościoła“ – słowa te Jan Paweł II wypowiedział kierując do ludzi młodych, do dzieci. Jak tylko potrafimy staramy się przekazywać te wartości, które dla Papieża Polaka były tak bardzo ważne i wzniosłe naszemu młodemu pokoleniu. Tuż przed XXI Dniem Papieskim wspominaliśmy postać Ojca Świętego. W Ośrodkach Kultury w Piskorowicach i w Rzuchowie odbyły się zajęcia o papieżu. Dzieci oglądały film przedstawiający historię papieża, rozwiązywały quizy, malowały kolorowanki papieża, wykonywały flagi papieskie, wspólnie z opiekunami oglądały albumy o pontyfikacie Jana Pawła II, ale największym przeżyciem było wspólne odśpiewanie „Barki” ulubionej pieśni Ojca Świętego. Na koniec każdy dostał słodki poczęstunek–tradycyjną kremówkę.