Z wizytą w Nadleśnictwie Leżajsk

W dniu 2 lipca dzieci i młodzież z Rzuchowa i Piskorowic uczestniczyli w wycieczce do Ośrodka Hodowli Głuszca w Nadleśnictwie Leżajsk. W trakcie spotkania leśnicy Ośrodka Hodowli Głuszca, zlokalizowanego w Brzózie Królewskiej, tłumaczyli jak prowadzona jest hodowla głuszca – od procesu inkubacji jaj, przez wychów młodych pisklaków w odchowalni i boksach, po metody postępowania z dorosłymi osobnikami oraz przekazali wiele ciekawych i interesujących informacji ze świata drzew iglastych i liściastych. Po zajęciach kameralnych był czas na zabawy oraz grillowanie. Na zakończenie leśnicy przeprowadzili wśród uczestników konkurs z nagrodami na temat zdobytej wiedzy podczas spotkania. Ta lekcja przyrody zapadnie wszystkim na długo w pamięci, tym bardziej, że piękna, wakacyjna, słoneczna pogoda ukazała piękno leśnej przyrody. Wycieczka zorganizowana została przez Ośrodek Kultury w Rzuchowie w ramach zajęć pod hasłem „Wakacje z Kulturą”. Bardzo serdecznie dziękujemy wszystkim rodzicom za włączenie się w organizację wycieczki.