Zabawa z masą solną w Hucisku

Masa solna to przyjazny materiał plastyczny, z którego można niemal wszystko wyczarować, jest dla dziecka okazją do doskonalenia sprawności rąk. Zabawy z wykorzystaniem masy solnej przyczyniają się również do rozwoju twórczego myślenia i wyobraźni oraz rozwijania wrażliwości zmysłowej. Uczą planowania i cierpliwości . 12.04.2023 w Ośrodku Kultury w Hucisku odbyły się warsztaty twórcze związane  z lepieniem z masy solnej. Dzieci dowiedziały się jak wyrabia się masę solną,  następnie wykonały  z niej  figurki jeży. Wykonane zostały również talerzyki, na których dzieci robiły wzory za pomocą gałązek, szyszek, kwiatków i liści. Na kolejnych zajęciach zostaną one pomalowane farbami. Z racji żywiołowości grupy wykonaliśmy taniec ” Przebudzenie wiosny” do muzyki klasycznej.