Zabawa z plasteliną w Wierzawicach

„Zabawa z plasteliną” to kolejne zajęcia, które miały miejsce 14.11.2019 w Ośrodku Kultury w Wierzawicach. Dobrze jest czasem rozruszać dłonie, z tego powodu na zajęciach królowała plastelina. Plastelina to bardzo wdzięczny materiał, który można wykorzystać na wiele sposobów.

Lepienie i ugniatanie plasteliny poprawia nie tylko precyzję i płynność ruchu rąk, ale też usprawnia prawidłowy nacisk poszczególnych mięśni: ramienia i pleców. Rozwija kreatywność i wyobraźnię. Jednym ze sposobów wykorzystania plasteliny jest wyklejanie szablonu obrazków formie kulek czy rozcierania plasteliny. Na zajęciach dzieci wyklejały ilustracje grzybów. Poznały różne gatunki grzybów, dowiedziały się, które są jadalne, a które trujące. Podczas zajęć powstały bardzo ciekawe płaskorzeźby z plasteliny.
Zajęcia prowadziły: Grażyna Buczkowska z Ośrodka Kultury w Wierzawicach i Lucyna Murdzia z Gminnej Biblioteki Publicznej w Wierzawicach.