Gminny Ośrodek Kultury Gminy Leżajsk

„Zabierzmy dzieci z sieci”

„Zabierzmy dzieci z sieci”

W niedzielę 31.05.2026r. Ośrodek Kultury we współpracy z Biblioteką Gminną w Biedaczowie zorganizował już po raz piąty akcję „Zabierzmy dzieci z sieci”. Jest to działanie
skierowane dla rodziców z dziećmi, które ma na celu zwrócić uwagę na na zagrożenia jakie wynikają z nadmiernego korzystania z internetu. Aby temu przeciwdziałać proponujemy wspólne czytanie książek, malowanie oraz gry i zabawy na świeżym powietrzu. Dlatego też w pierwszej części działania ogłosiliśmy konkurs plastyczny „Szlakiem bajek i legend”, na który wpłynęło 43 prace uczniów klas ” 0″-VI.Wszystkie dzieci otrzymały nagrody a prace zachwycały kreatywnością i mnogością technik. Nagrody ufundowali: Urząd Gminy Leżajsk, GOK Gminy Leżajsk, Biblioteka Publiczna Gminy Leżajsk. W drugiej części spotkania wszyscy uczestnicy udali się na plac zabaw aby wziąć udział w grze terenowej. Rodzice z dziećmi wykonywali wspólne przygotowane zadania. Finałem spotkania był piknik na wiacie.W ten sposób udało się nam z sukcesem zabrać wszystkich na chwilę „Z sieci” dla dobra licznie zebranych uczestników.