„Zabierzmy dzieci z sieci” – gra terenowa

W niedzielę 2.05.2024r. Ośrodek Kultury w Biedaczowie we współpracy z Biblioteką Publiczną zorganizował imprezę pod hasłem „Zabierzmy dzieci z sieci”-gra terenowa. Jest to już trzecia impreza z tego cyklu mająca na celu zwrócenie uwagi  na zagrożenia jakie płyną  dla dzieci ze strony internetu. Niestety z powodu złej pogody impreza odbyła się na sali naszego Ośrodka Kultury-przybyła rekordowa liczba uczestników. Na wstępie odbył się spektakl teatralny „Czerwony Kapturek” w wykonaniu pań z Bibliotek w Brzózie Królewskiej, Dębnie i Biedaczowie. Ta Współczesna wersja bajki poruszała kwestie zagrożeń płynących z internetu. Następnie wręczyliśmy dzieciom nagrody ufundowane przez Bibliotekę  i Ośrodek Kultury w związku z konkursem plastycznym „W świecie bajek i wierszy Aleksandra Fredry”. Wystawa prac dzieci   zadziwiała  kreatywnością i różnorodnością technik. Zadania  z trasy zrealizowaliśmy na sali  organizując dzieciom zajęcia plastyczne, zgadywanki i rozwiązywanie krzyżówek.