Zachęcamy do zgłoszeń na Włościańskie Jadło 2022

Zapraszamy koła gospodyń wiejskich oraz stowarzyszenia działające na Państwa terenie w sferze upowszechniania tradycji kulinarnych do udziału w kolejnej edycji Ogólnopolskich Prezentacji Tradycyjnych Potraw Wiejskich „Włościańskie Jadło”, która odbędzie się w ramach Dni Gminy Leżajsk na stadionie sportowym w Giedlarowej w dniu 5 czerwca br. (wieczorem zaplanowany jest koncert Zespołu Golec uOrkiestra). W ramach wydarzenia odbędzie się konkurs na najlepszy produkt regionalny. Termin zgłoszeń upływa 27 maja 2022 roku.

Regulamin Konkursu „Najlepszy produkt regionalny i lokalny – Włościańskie Jadło 2022”

1. Organizator konkursu: Gminny Ośrodek Kultury Gminy Leżajsk

2.Termin i miejsce konkursu : 05.06.2022 r. Giedlarowa

1. Cel konkursu:

– Popularyzowanie osiągnięć Kół Gospodyń Wiejskich i Stowarzyszeń.

– Popularyzowanie dziedzictwa kulinarnego.

– Identyfikacja regionalnych produktów kulinarnych, specyficznych i charakterystycznych dla regionu Podkarpacia.

1. Przedmiot konkursu:

– Regionalne produkty kulinarne.

– Ekspozycja stoiska.

1. Uczestnicy konkursu:

KGW i Stowarzyszenia z terenu województwa podkarpackiego.

1. Kryteria oceny:
  • Tradycyjne produkty regionalne ich skład, wygląd, smak, oryginalność i związek z regionem ( minimum 4 potrawy, które należy podać do degustacji na początku imprezy)
  • Estetyka ekspozycji jej tradycyjny charakter i estetyka podania produktów kulinarnych.
  1. Skład Komisji Konkursowej:

Komisja konkursowa składać się będzie z przedstawicieli Gminy Leżajsk oraz:

• Gminnego Ośrodka Kultury Gminy Leżajsk
  • zaproszonych gości i organizacji.