Zagraj w moją grę w Hucisku

Gry planszowe w większości przypadków wymagają realnego towarzystwa, zatem pomagają podtrzymywać relacje międzyludzkie z najbliższymi czy rówieśnikami.
Uczą komunikacji, która jest niezbędną umiejętnością bardzo przydatną zarówno w życiu dzieci jak i dorosłych. Wpływają w znaczący sposób na poprawę naszej pamięci, a nawet inteligencji emocjonalnej.
Poprawiają refleks oraz umiejętność analizy docierających bodźców do naszego mózgu. Uczą konsekwencji swoich działań, a także przewidywania z wyprzedzeniem zachowań innych ludzi. Rozwijają logiczne myślenie, postrzeganie przestrzenne, koncentrację oraz wyobraźnię. Podnoszą naszą samoocenę. Wspaniale ćwiczą również umiejętność rozwiązywania problemów, planowania, cierpliwość i kreatywność. Warto również pamiętać, że często graniu w gry planszowe towarzyszy mnóstwo śmiechu, który pobudza wytwarzanie hormonów szczęścia, czyli endorfin.
Gry planszowe znakomicie odciągają dzieci od ekranów telefonów, komputerów czy telewizora. Kierując się tymi argumentami w Ośrodku Kultury w Hucisku stworzona została taka okazja do grania w gry planszowe pod hasłem „Zagraj w moją grę”. Dzieci miały za zadanie przynieść do Ośrodka Kultury swoją grę  planszową. Następnie uczyły inne dzieci w nią grać. Ależ była świetna zabawa oraz wspaniała integracja w grupie, dająca wiele okazji do rozmów i wesołych chichotów.